fbpx

Sesja w ciąży jest czymś co kobieta nie tylko może, ale też powinna zrobić w tym cudownym okresie swojego życia.

Dlaczego?

Jest kilka powodów, które uważam za najważniejsze.

Przede wszystkim, tak jak wielu fotografów powtarza, jest to wart upamiętnienia czas. Warto zachować w pamięci te chwile przed narodzinami dziecka, pokazać mu jak wyglądała mama przed jego narodzinami. Dla samej kobiety jest to coś niezwykłego. Kiedyś fotografia nie była tak dostępna jak dziś. W wielu domach istnieje może kilka zdjęć, a czasem nawet nie, na których jest widoczna mama z brzuszkiem. I są to wyjątkowe zdjęcia, bezcenne i jedyne w swoim rodzaju. A gdyby tak zamiast kilku zdjęć zrobionych przypadkiem pod wpływem chwili, przeznaczyć na to trochę więcej czasu? Tak, żeby za kilka lat sięgając do pudełeczka ze zdjęciami lub albumu wspomnieć i rozkoszować się tymi wspomnieniami w większej skali?

Tak sesja brzuszkowa to także wyjątkowy czas dla samej przyszłej mamy. Podczas zdjęć kobieta w ciąży może poczuć się wyjątkowo, pięknie i jest to chwila dla niej. Taka chwila kiedy to ona jest najważniejsza, nie tylko to maleństwo w jej brzuszku. Często zdarza się, że kobieta pod koniec ciąży czuje się mniej atrakcyjnie. A przecież to jedynie jej wyobrażenie, które jest mylne. Jej poczucie piękna przysłonięte jest przez samopoczucie. A każda przyszła mama jest piękna, bez wyjątku. I dzięki zdjęciom może to dostrzec.

Sesja ciążowa to także moment oderwania się od codzienności. Czas kiedy można skupić się wyłącznie na tym wyjątkowym zadaniu. Nagle sprawy życia codziennego jak sprzątanie, gotowanie czy przygotowywanie się do porodu na chwilę uciekają z głowy.

Trochę o samej sesji Gosi.

Z Gosią umówiłam się na sesję w jej nowym domu. Czułam, że dobrze się dogadujemy, a jej usposobienie urzekło mnie. Uwielbiam to uczucie kiedy w kontakcie z kimś od razu coś kliknie. Tak było i tym razem. Gosia to cudowna kobieta pełna energii i spokoju. Miałam również zaszczyt robienia zdjęć jej maleństwu. Cała rodzinka to cudowni ludzie dlatego też będę zawsze dobrze wspominała naszą współpracę.

Zapraszam do obejrzenia kilku ujęć z jej sesji ciążowej.

A jeśli masz ochotę to obejrzyj też zdjęcia z innej sesji ciążowej – W tajemniczym ogrodzie.