fbpx

Jak przeprowadzić sesję noworodkową z niespokojnym maluszkiem?

sesja noworodkowa w domu lifestyle warszawa

Jak przeprowadzić sesję noworodkową z niespokojnym maluszkiem?

Sesje noworodkowe stają się bardzo popularne. Dzięki wykonanym fotografiom możliwe jest zatrzymanie ulotnych wspomnień oraz uwiecznienie na fotografiach poszczególnych etapów życia malucha, który bardzo szybko się zmienia. Wyjaśniamy, jak przygotować się do sesji noworodkowej oraz jak postępować w przypadku niespokojnych maluszków.

Sesja noworodkowa od podstaw…

Sesja noworodkowa powinna zostać przeprowadzona w profesjonalny sposób, czyli przez osobę, która wie, w jaki sposób postępować z noworodkami. To niezwykle ważne nie tylko dla komfortu dziecka, ale także jego rodziców. Warto podkreślić, że niemowlęta intensywniej odbierają docierające do nich bodźce, co może powodować niepokój i utrudniać przeprowadzenie sesji zdjęciowej. Nie powinno się na niepokój i brak współpracy ze strony malucha reagować zdenerwowaniem – dziecku udzielają się emocje otaczających go osób, co nie wpływa na poprawę sytuacji. Skutecznym sposobem na uniknięcie dyskomfortu dziecka oraz jego rodziców, jest sesja noworodkowa na łonie natury oraz sesja noworodkowa w domu. Wówczas maluch jest zdecydowanie spokojniejszy, co ma związek m.in. z brakiem stresu związanego z obecnością w całkiem nowym, obcym i przerażającym dla noworodka miejscu, jakim jest studio fotograficzne.

sesja noworodkowa w domu lifestyle warszawa monika borlin sesja niemowlęca domowa
sesja noworodkowa lifestyle domowa zdjęcia noworodkowe w domu warszawa

Sposoby na spokojną sesję noworodkową

Zanim zaczniemy pozować z dzieckiem przed obiektywem, trzeba wybrać ku temu odpowiedni moment. Bardzo ważne jest to, aby dziecko było wypoczęte, zdrowe i najedzone, co pozwoli zredukować do minimum wystąpienie niepokoju. Na sesję nie należy umawiać się po trudach nocy z atakiem kolki lub innych „atrakcjach”, które niemowlę zapewnia swoim rodzicom. Maluch nie powinien być także tuż po szczepieniach, bo mogą one chwilowo pogorszyć jego samopoczucie.

Przed sesją warto wybrać się na spacer oraz nakarmić dziecko. Pobyt na świeżym powietrzu oraz pełny brzuszek pozytywnie wpływają na malucha, ułatwiając wykonanie pięknych zdjęć. Niespokojne niemowlęta lepiej reagują na obecność fotografa, gdy sesja zdjęciowa wykonywana jest w dobrze znanym im otoczeniu lub w warunkach zbliżonych do dobrze znanej, bezpiecznej przestrzeni domu. To samo tyczy się zdjęć w plenerze, bo zafascynowany otoczeniem maluszek często zapomina o manifestowaniu swojego własnego JA i chętniej współpracuje z rodzicami oraz fotografem. Jeżeli dziecko jest wyjątkowo niespokojne w dniu sesji, lepiej zrezygnować z wykonywania zdjęć i umówić się z fotografem na inny termin – komfort malucha i jego rodziców jest najważniejszy.

sesja noworodkowa w domu lifestyle warszawa
Monika Borlin sesja ślubna warszawa ślub vintage retro humanistyczny cywilny 2022 cicha 23

Mam nadzieję, że spodobał Wam się ten wpis a jeśli macie jakieś pytania odnośnie tego jak wygląda sesja zdjęciowa to piszcie do mnie na adres monika.borlin@gmail.com.

M.