fbpx

Jak się przygotować do sesji w plenerze

Plener w obiektywie doświadczonego fotografia to jedna z najbardziej romantycznych, magicznych i wyjątkowych scenerii do wykonywania zdjęć. Aby jednak uwiecznić niezapomniane chwile na tle obrazów namalowanych przez naturę, warto dowiedzieć się, jak przygotować się do sesji w plenerze. Na czym warto się skupić?

Ustalenie miejsca zorganizowania sesji

Jednym z najważniejszych elementów jest oczywiście to, gdzie sesja zostanie zorganizowana. W przypadku sesji narzeczeńskich czy ślubnych zazwyczaj są to miejsca bliskie parze, związane choćby z pierwszą randką.

Mogą to być jednak także inne, wyjątkowo urokliwe miejsca. Warto w tym przypadku porozumieć się z fotografem, który często ma kilka sprawdzonych lokalizacji na sesje plenerowe. Sama mam kilka takich miejsc – zwłaszcza w okolicach Warszawy – i przyjemnością się nimi podzielę.

Przygotowanie odpowiedniego stroju

Strój to ważny element przygotowania do sesji plenerowej. Z mojego doświadczenia polecam, aby takiego wyboru nie pozostawiać na ostatnią chwilę. Warto mieć wcześniej ustaloną koncepcję tego, jak chce się wyglądać na zdjęciach i jaki przekaz mają one dawać.

Przykładowo, sesja dla narzeczonych zazwyczaj utrzymana jest w stylu casualowym. Z tego też powodu para ma na sobie swoje ulubione, luźniejsze ubrania, które nie krępują ruchów i podkreślają niezobowiązujący charakter, jaki ma wówczas sesja plenerowa.

Przygotowanie planu awaryjnego

Plener to nie zawsze piękna pogoda z zachodem słońca czy delikatnymi chmurami na błękitnym niebie. W przypadku niezobowiązującej sesji to na szczęście niewielki problem, który można „ograć” za pomocą pięknej parasolki, kropli deszczu na policzkach, czy nieco umorusanej sukienki. Takie zdjęcia również mają wyjątkowy urok. Warto jednak wkalkulować możliwość wystąpienia niekorzystnej pogody i porozmawiać z fotografem, jak postąpi się w przypadku takich warunków.

Dobry humor i pozytywne podejście

Przygotowanie się do sesji to również zadbanie o pozytywne nastawienie. Warto na ten dzień nie planować innych obowiązków, zwłaszcza tych związanych z pracą. Dzięki temu można być bardziej odprężonym i czuć się po prostu sobą.

Jak widać przygotowanie do sesji w plenerze warto zacząć wcześniej, aby tego dnia czuć się jak najbardziej komfortowo. Jeśli potrzebujesz dodatkowych porad w tym zakresie, chętnie Ci w tym pomogę.