fbpx

Jak wybrać plener na sesję zdjęciową?

Jak wybrać plener na sesję zdjęciową?

Na udaną sesję zdjęciową składa się wiele czynników. Ważne są profesjonalne umiejętności fotografa, ale też odpowiedni dobór ubioru modeli i towarzyszących im rekwizytów. Wszystko to można ująć w ramy przygotowań technicznych. Zdjęcie musi mieć jednak to COŚ – nieuchwytną magię, eteryczność, która sprawia, że fotografia staje się wyjątkowa. Kluczem do takiego efektu jest to, na co widz pozornie nie zwraca uwagi: tło.

Dlaczego plener sesji zdjęciowej jest ważny?

Powodem zdecydowania się na profesjonalną sesję zdjęciową jest zazwyczaj chęć uwiecznienia ważnych chwil. Narodziny dziecka, zaręczyny, ślub – a może moment, w którym po prostu chcesz zrobić coś miłego dla siebie? Zdjęcie powinno oddawać ciepłe, niepowtarzalne uczucia, które towarzyszą Ci przy tym wydarzeniu. To właśnie doskonałe oddanie emocji sprawia, że zdjęcie jest wyjątkowe. Tę magię tworzy plener, czyli otoczenie, w którym przeprowadzana jest sesja.

Monika Borlin sesja ślubna warszawa ślub 2022 cicha 23

Jak znaleźć odpowiedni plener na sesję zdjęciową?

Plener wcale nie musi oznaczać długiej podróży w poszukiwaniu pstrokatych parków czy majestatycznych widoków. Najważniejsza rada przy poszukiwaniu plenerów to: rozglądaj się dookoła siebie. Może pod samym nosem masz miejsce idealne?

Popatrz inaczej. Do dobrej sesji w plenerze nie potrzeba ogromnej przestrzeni z mnóstwem kolorów. Tło nie może przytłaczać. Czasami wystarczy odpowiedni krzak, mały zagajnik czy nietypowy budynek. Nie patrz na cały krajobraz, a na jego fragmenty, kadry. Obserwuj, jak zmienia się naturalne światło i jakie daje efekty.

Choć znane plenery bywają kuszące, ich popularność może okazać się wadą. Lepiej sprawdzi się miejsce, w którym poczujesz się swobodnie i przytulnie. Pamiętaj, aby było też bezpiecznie – szczególnie jeśli na planie mają znajdować się dzieci.

Zwróć uwagę na pogodę i pory roku. W końcu jesienny ogród wygląda zupełnie inaczej niż to samo miejsce odwiedzane wiosną. W obu przypadkach sesje mogą być niesamowite – zależnie od tego, jaki chcesz uzyskać efekt.

Monika Borlin sesja ślubna warszawa ślub vintage retro humanistyczny cywilny 2022 cicha 23

Mam nadzieję, że spodobał Wam się ten wpis a jeśli macie jakieś pytania odnośnie tego jak wygląda sesja zdjęciowa to piszcie do mnie na adres monika.borlin@gmail.com.

M.